Bin Dosyası Nedir ve Nasıl Açılır?

Bin Dosyası kullanmayı bilmeyenler için tüm detaylar!

0 391

Bin dosyası genelde her bilgisayar kullanıcısının karşısına çıkan ve açmakta zorlandıkları bir dosya türünü ifade etmektedir. Bin dosyalarının açılması için klasik yöntemler yararlı olmadığından farklı yöntemler denemeniz gerekir.

Bin Dosyası Nasıl Açılır?

Bin dosyası tanımı itibariyle ikili dosya ile ilişkili olan dosyaları ifade etmektedir. İkili dosyalar geniş yelpazede yer alan içerikleri tanımlar. Esasında bin dosyası bir editör olarak görev yapar ve böylece dosyaların da kullanılır hale gelmesini sağlar.

Bin dosyası açmak için öncelikle CUE dosyası oluşturmanız gerekmektedir. İlk adımda bir CUE dosyası açmalısınız. CUE dosyasını ise not defterini kullanarak oluşturabilirsiniz. Not defterinin uzantısını CUE yapmanız halinde CUE dosyası oluşur. CUE dosyasını açtıktan sonra şu metni dosyanın içine ekleyin;

FILE “dosyaadi.bin” BINARY

TRACK 01 MODE1/2352

INDEX 01 00:00:00

Buradaki dosyaadi kısmına dosyanın adını girmeyi unutmayın. Daha sonra Nero programını indirin ve kurulumu yapın. Ardından programın içinden Burning Rom sekmesini seçin ve yazılması gereken CUE dosyasını Nero ile açın. Program bin dosyasını kolayca açacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri