COVID-19 Nasıl Anlaşılır?

Koronavirüs nedir ve nasıl anlaşılır? COVID-19 olup olmadığınızı anlamak için yöntemler.

0 350

Dünya genelinde yayılan ve milyonlarca kişinin ölümü ile sonuçlanan COVID-19 rahatsızlığına henüz yakalanmadı iseniz bu durum sizi korkutuyor olabilir. Ancak bilinmesi gereken en önemli nokta COVID-19 hastalığına yakalanmama riskinin sizin elinizde olmasıdır ve kendinizi bu rahatsızlıktan korunabilirsiniz.

COVID-19 rahatsızlığının en büyük belirtisi şüphesiz ki öksürüktür. Bir enfeksiyon hastalığı olmasından dolayı ilk belirtisi öksürük olur iken bu balgamlı veya balgamsız olabilir. Ancak insanlar farklı nedenlerden dolayı da öksürük yaşayabilir.

Öksürüğün de kontrol altına alarak, kendinize sorular sorun. Son birkaç gün içerisinde hasta birinin yanında olup olmadığınızı düşünün, ardından öksürüğün ne kadar acı verici olduğunu da gözlemleyin.

Koronavirüs Nasıl Anlaşılır?

COVID-19 anlamak için diğer önemli bir belirti ise ateş çıkmasıdır. Özellikle yetişkinlerde inmeyen yüksek ateş yaşanması COVID-19 hastalığının belirtileri arasında yer almaktadır. Yüksek ateş var ise hasta olabileceğin gibi bulaştırabileceğinizi de unutmayın.

Nefes darlığı ve solunum problemlerinizin olup olmamasını kontrol etmelisiniz. Son belirtiler ise boğazların şişmesi, burun akması ve eklem ağrılarıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri