Et Kurutmadan Nasıl Pişirilir?

Daha güzel ve lezzetli bir şekilde kurutmadan et nasıl pişirilir?

0 474

Eti kurutmadan pişirmek her et pişirenin en çok dikkat ettiği konuların başında geliyor. Et kuruduğunda tat olarak lezzet sunmadığı için basit yöntemler ile eti kurutmadan pişirebilir ve çok daha lezzetli sofralar kurabilirsiniz.

Eti Kurutmadan Pişirmek İçin Yapılacaklar

Eti kurutmadan pişirmek için yapılacaklar arasında en önemli nokta eti daha az ve yavaş pişirmek geliyor. Hızlı yani yüksek ateşte pişen etlerde kuruma olması yüksektir. Etin yavaş bir şekilde pişmesi ise su oranının korunmasına neden olur.

Pişirme öncesinde kemik ve yağları da temizleyin. Özellikle yağların olması etin daha sulu bir kıvamda olması için etkili olacaktır. Kemikler de yine aynı şekilde pişirme esnasında sıvı salgılarlar ve eti daha yumuşak hale getirirler.

Etin en iyi şekilde pişirilmesi sağlansa bile mutlaka pişirme sonrasında dinlendirilmesi gerekir. En az 10 dakikalık bir dinlendirme yapmak etin çok daha lezzetli hale gelmesini sağlayacağı gibi sulu kalmasını da sağlayarak ideal lezzeti bulmasına neden olacaktır. Bu yöntemler ile daha lezzetli et pişirme yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri