Jailbreak Nedir, Neden Kullanılır?

Akıllı telefonlarda pek çok işleve yarayan Jailbreak nedir ve neden yapılır?

0 223

Jailbreak kullanımı itibariyle IOS işletim sistemine sahip olan cihazların dosyalarına ulaşmanızı sağlayan bir programdır. Normalde IOS cihazlarda tüm özelliklere ve dosyalara ulaşmak olanaklı değildir ancak Jailbreak sayesinde bu mümkün hale gelir.

Jailbreak Nasıl Kullanılır?

Jailbreak kullanımak temelde IOS işletim sistemlerinin dosyalarına ve tüm özelliklerine ulaşmanızı sağlar. Apple sistemin stabil halde çalışması için sistemin tüm özelliklerini kullanıcıların kullanımına sunmaz ve esasında IOS sistemlerin uzun süreler bozulmadan kullanılabilmesinin bir nedeni de bu olmaktadır.

Fakat bazı durumlarda IOS tüm özelliklerine ve dosyalarına ulaşmak gerekeceğinden Jailbreak kullanılmaktadır.

Jailbreak kullanımı için IOS sürümü ile uyumlu olan sürümün indirilmesi gerekmektedir. Daha sonra USB kablosu ile cihaz bilgisayara bağlanır ve Jailbreak uygulaması da açılır. Uygulama açıldıktan sonra Apple ID bilgileri programa girilmelidir.

Program cihaza daha sonra Pangu Root programını yükler ve yükleme tamamlandıktan sonra onay vermeniz halinde artık IOS cihazlarınızda daha önceden yapamadığınız pek çok işlemi yapmanız mümkün hale gelir. Yükleme işlemi bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatmanız gerekecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri