Koltuk Altı Kararmasına Karşı Ne Yapılır?

Koltuk Altı Kararması neden olur ve geçmesi için yapılması gerekenler nelerdir?

0 576

Koltuk altı kararması özellikle estetik açıdan kötü bir görünüm sergilemektedir. Özellikle kolsuz elbiselerin giyilmesi ya da spor yaparken spor giysilerinin giyilmesi sırasında koltuk altında oluşan kararmalar kötü bir görünüm yaratırlar.

Koltuk Altı Kararması Engelleme

Koltuk altı kararması engellemek için belirli durumlara dikkat etmeniz gerekir. Epilasyon yöntemi için jilet kullanıyorsanız bunun yerine ağda ya da kalıcı olarak tüyleri alacak olan lazer yöntemini tercih edebilirsiniz.

Roll-on olarak ifade edilen koku gidericiler yerine de deodorant ya da jel koku gidericileri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda koltuk altında mantar oluşumu sık görülmektedir. Mantar gibi bir oluşum söz konusuysa bu durumda da anti fungal krem kullanılması gerekir.

Koltuk altı kararmasını gidermek için de çeşitli yöntemler deneyebilirsiniz. Koltuk altına taze siyah üzüm suyu sürebilir ve kurumasını bekledikten sonra bu katmanı ovalayarak çıkarabilirsiniz.

Banyo esnasında da limon dilimleri ile koltuk altlarınızı ovmanız kararmanın giderilmesi için yine etkili olarak özel bir rahatlama sunacaktır. Düzenli olarak bebek pudrası kullanmak da yine etkili olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri