Limon Bozulmadan Nasıl Saklanır?

Fazla limonları bozulmadan ve tadı kaçmadan nasıl saklarsınız?

0 466

Limonu bozmadan saklamak için belirli yöntemleri deneyebilirsiniz. Özellikle kesildikten sonra yanlış saklama yöntemleri ile çabucak bozulan ve tüketilemez hale gelen limonları bu yöntemler ile daha uzun süreler muhafaza edebileceksiniz.

Limonu Saklama Yöntemleri

Limonu bozulmadan saklamak için farklı yöntemler bulunmaktadır. İlk yöntem limonu su dolu bir kabın içine koymaktır. Kabın her gün suyunu değiştirin. Bu sayede limonu en az 2 hafta taze bir şekilde saklayabileceksiniz.

Bir diğer yöntem de evinizde fazladan bulunan ve uzun süre kullanmayacağınız limonları derin dondurucuya koymaktır. Derin dondurucuda olan limonlar çok daha uzun süreler tazeliklerini korur. Lazım olduğunda ise rendeleyerek limonları kolayca kullanabilirsiniz.

Ayrıca limonun içinde fazla C vitamini olduğundan kabuğuyla tüketmek daha fazla C vitamini almanıza da yardımcı olacaktır. Bir diğer yöntem de kesilmiş limonu saklamak istiyorsanız kesilen bölüme şeker sürmektir.

Şeker sürülmüş olan bölgede herhangi bir bozulma meydana gelmeyecek bu sayede limon en az iki hafta boyunca tazeliğini koruyacaktır. Daha sonra kullanacağınız zaman şekerli olan kısmı bıçak yardımı ile kesebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri