Paint’te Arkaplan Nasıl Şeffaf Yapılır?

Paint, hala kullanılıyor. İşte paint ile yapılabilecekler.

0 225

Paint’te arkaplanı şeffaf yapmak için basit yöntemleri takip edebilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde özellikle son zamanlarda pek çok alanda gereken şeffaf görsel dosyalarına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

Paint Arkaplan Şeffaf Hale Getirme

Paint arkaplanı şeffaf hale getirmek için öncelikle başlat butonunu seçin ve buradan Paint’i açın. Uygulamayı açtıktan sonra saydam yapmak istediğiniz görseli seçmek için sırasıyla Dosya ve ardından Aç seçeneğini seçin.

Fotoğrafınız Paint’te açıldıktan sonra Araç bölgesinden Seçim aracının altında yer alan Seç yazısını seçin ve buradan da Serbest Biçimli Seçim kısmını seçin. İsterseniz dikdörtgen seçim’i de seçebilirsiniz.

Daha sonra tekrar seç yazısına tıklayın ve altta yer alan saydam seçim’i işaretleyin. Arka plandan ayırmak istediğiniz kısmı seçin ve görselden şeffaf bir şekilde ayıracağınız bölümde imleç seçili kalsın.

Seçme işlemini yaptıktan sonra sağ tıklayarak kopyala seçeneğini seçin ve kopyaladığınız bölümü boş bir sayfaya ya da mevcut görselin üzerine yapıştırın. İşlem sonrasında şeffaf bir şekilde yeni görsel eklenmiş olacaktır. Kenar kısımlarında çok dikkatli bakıldığında piksellerin kaldığını ise görebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri