Windows 10 Kısayol Simgesi Nasıl Değişir?

Windows 10 kısayol simgesini değiştirmek isteyenler için adım adım çözüm!

0 388

Windows 10 kısayol simgesi değiştirme uygulamalara özel simgeler atamak istediğinizde size yardımcı olacaktır. Basit yöntemler ile kısayol simgesi değiştirme işlemi yapabilir ve kendinize özel simgeleri kullanabilirsiniz.

Windows 10 Kısayol Simgesi Değiştirme

Windows 10 kısayol simgesi değiştirmek için öncelikle uygulamaya gelin ve sağ tıklayarak özellikler kısmını seçin. Açılan pencereden kısayol sekmesini seçin ve alt kısımda yer alan simgeyi değiştir seçeneğine tıklayın.

Kısayol ile birlikte kullanacağınız simgeyi içerecek olan simge değiştir sekmesinden hali hazırda Windows’ta bulunan simgelerden birisini seçebilir ya da kendi simgenizi yükleyebilirsiniz. Eğer kendiniz simge yüklemek istiyorsanız bu durumda

Gözat seçeneğini seçin ve simge dosyanızı seçin. Simge dosyası DLL ya da ICO dosyası olmalıdır. Böylece jpg, png, svg gibi uzantıları simge olarak seçemezsiniz.

Simgenizi seçtikten sonra sekmenin altında yer alan Tamam seçeneğini seçin ve böylece işlemi tamamlamış olacaksınız. Bu yöntem ile Windows 10’da her simgeyi değiştirebilirsiniz. Simgenin eski haline gelmesini istiyorsanız yine aynı yöntemi deneyip hazır sunulan simgeler arasından eski sembolü bulmanız gerekecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri