Yam Sebzenin Faydaları Nelerdir?

Yam Sebze nedir? Yam Sebzenin faydaları nelerdir? Yam Sebze nerede bulunur ve fiyatı nedir?

0 652

Yam sebze güçlü bir C vitamini kaynağı olduğu için faydaları da bir hayli fazladır. Özellikle beslenme sağlığının yüksek öneme sahip olduğu son zamanlarda herkesin merak ettiği faydalı yiyecek ve içecekleri göz önünde bulundurduğumuzda yam sebze yeme alışkanlığı kazanabileceğimiz bir gıda olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yam Sebze Nedir?

Asya, Afrika ve Karayipler menşeli bir üründür. Her sofrada bulunmasa bile sert yumru şeklinde olan bu ürün patatesle de karıştırılabilir. Kahverengi bir kabuğu bulunmaktadır. Olgunluğuna göre renginde değişiklik gösterebilen bu ürün beyaz, sarı, mor ve pembe renkte de olabilmektedir.

Yam Sebzenin Faydaları

Yam sebze mükemmel bir lif kaynağıdır. Kemik sağlığı için, bağırsaklar ve metabolizma için özellikle de kalp sağlığı için son derece yüksek öneme sahiptir. Ayrıca potasyum ve mangan bakımından da yüksek bir besin kaynağıdır.

Vücudumuzda kırmızı kan hücrelerinin artmasına yardımcı olan bu ürün içerisindeki C vitamini sayesinde de bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir. Yine içerisinde bulundurduğu antioksidanlar vücudumuzdaki iltihaplanmaları da azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri